Beyin tümörü aşısı ne zaman uygulanacak?

Beyin tümörüne karşı hastanın kendi hücrelerinden elde edilen tedavi amaçlı aşılar şu an klinik deneylerde. 2010 yılı içinde tümörlere karşı ilk aşı defa klinik deneyleri tamamlayıp genel kullanım için onaylandı.Bu aşı prostat kanseri içindi. Beyin tümörü için olan aşıların çoğu şu an II.faz deneylerde.

Bu aşıların genel kullanıma açılması ve ülkemize gelmesi tahminen 5 yıl kadar sürecek. Bu aşılardan şu an faydalanmak istiyorsanız tek alternatifiniz yurtdışındaki (Amerika) bir klinik deneye katılmak.

Bu konuyu sizler için sürekli takip ediyoruz ve gelişmeleri sitemizde yayınlıyoruz. Şayet yurtdışındaki bir klinik deneye katılmak istiyorsanız veya katıldı iseniz lütfen bizimle temas kurun..

Beyin tümörü aşısı ne zaman uygulanacak?” için 3 yorum

 • 2012/11/09 tarihinde, saat 10:45
  Permalink

  Dr. Yadigar Genc, Prof. Robert Gorterin Almanyada yillardan beri uyguladigi Kanser Asisi ilk defa Türkiyede medya tarafindan duyurulurken, siz Beyin Tümörü Grubu olarak adamlari yerden yere vurmustunuz. Simdide asidan bahsedip duruyorsunuz. Bu tükürdügünüzü yalamak gibi bir sey. Benim üzüldügüm sizin yanlis yönlendirme sonucu, kimbilir kac Kanserli hasta bu tedaviden uzak kalip hayatini kaybetti. veya vakit kaybetti. Önce arastirip sonra yazsaniz daha iyi olur.

  Yanıtla
 • 2010/09/25 tarihinde, saat 17:57
  Permalink

  >Sitede asi yeni tedavilerin ustunu tiklayin orada su an deneme asamasinda olan tedavilerin listesi var. Genelde yazilarin altinda o tedavinin uygulandigi merkezlerin listesi var. Sayet yoksa, yazinin icinde merkezin ismi gecer. Onlarla baglanti kurun. Size katilim sartlarini bildirirler. Sorununuz olursa beyintumoru@gmail.com emailine mesaj atin veya Facebook grubuna uye olun. Bu sekilde daha fazla bilgi alabilirsiniz

  Yanıtla
 • 2010/09/25 tarihinde, saat 14:26
  Permalink

  >biz yurt dışındaki klinik deneye katılmak istiyoruz ne yapmamız gerekiyor bunun için?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir