Patoloji sonucu GBM çıktı ne yapmalıyım?

371/385
Patoloji sonucu GBM çıktı ne yapmalıyım?

Şimdi, her ne kadar zor olsa da serinkanlı olun, bizi buldunuz, bir adım ilerdesiniz. Endişelenmeyin sağdan soldan duyduğunuz hikayelerin aksine beyin tümörü iyi edilebilen bir hastalık. Ancak iyi olabilmek için tedavi şart. Tedavi  uzun ve yer yer zorlu ama bu zorlu yolu yürüdüğünüz sürece sağlıklı uzun bir hayat sürebilirsiniz. Şayet umursamazsanız, üzerine düşmezseniz, tedaviye devam etmezseniz sonucu ise ölüm, bu da bir gerçek.

Bu grip değil, nezle değil, kendiliğinden geçmeyecek. Herhangi basit bir hastalık değil bir ilaç içip düzelecek. Sistemli ve kararlı bir şekilde savaşılması gereken bir hastalık. Bunu yaparsanız uzun yıllar sağlıklı yaşarsınız. Sitemizde bunu yapmış ve senelerdir hala sağlıklı olan insanların örnekleri var.

Beyin tümörü tedavisinde en önemli görev  sizin! Ne doktorların, ne başkasının… Can sizin canınız, onu da siz müdaafaa edeceksiniz, ne kadar istekli olursa olsun sizden başka kimse bunu yapamaz. En iyi doktorlar dahi akşam eve gittiklerinde muhtemelen sizi unutacaklar günlük hayatlarına dönecekler. Oysa siz bunu kafanızda taşıyacaksınız, bununla yatıp bununla kalkıyor olacaksınız.

Tedavi olmayı isteyeceksiniz. Tedavi olursanız iyileşeceğinizi bileceksiniz. Başka alternatifiniz yok! Şu an teknoloji ve tedavi yöntemleri üç beş yıl önceye göre dahi çok ilerledi, yeni ilaçlar yöntemler çıktı ve sürekli çıkıyor.

Doğru bir patoloji raporu nasıl olmalı?
Şimdi ne olacak? Bundan sonraki adımlar neler?
Geçmiş olsun.

Tedavi için hangi doktorlara gitmeliyim?.

Arkadaşkarınla paylaş:

6c yorum:

ilkay2011/07/03 saat 12:29Cevapla

mail adresim ilkaydogan72@gmail.com

ilkay2011/07/03 saat 12:28Cevapla

pınar hnm merhaba benmde eşim gbm beyin tümörü 3 kez ameliyat oldu bu ay irrinotecan ve altuzan başlandı 1. kürümüzü aldık ben antalyada hemşire olarak çalışıyorum sizinle detaylı grşmek isterim ltfen mail adresime tlf numaranızı gönderirmisiniz geçmiş olsun.

pınar2011/06/27 saat 20:17Cevapla

annem 2 yıldır yaşıyor çok şükür.altuzan ve irinotekandan faydalandı.birde iyi doktor ve tam çıkarılması çok mühim.çoğu hekim nasıl olsa malign diyerek tam çıkarmanın riskini almıyor.cesaretli ve tam kür garantisi almadan masaya yatmayın derim.

elif2011/06/27 saat 17:22Cevapla

hızlı yanıtınız icin tesekkurler. en azından ulkemizde de bunu atlatanlar oldugunu bilmek onemli

elif2011/06/27 saat 12:23Cevapla

selamlar,
ameliyat sonrasında saglıklı ve uzun yasayan kisilerin arasinda keske turkiyeden de ornekler koyabilseniz. bu cok daha rahatlatici olacaktir.
tesekkurler

admin2011/06/27 saat 14:08Cevapla

Maalesef bizim vatandaslarimiz buna yanasmiyor. Sebebi de “nazar” gibi batil inanclar. Tesaduf eseri 9 yil once 10 yil once tumore yakalanip yenmis insanlarla karsilasiyoruz. Hikayenizi paylasin diyoruz, isminiz sakli kalsin diyoruz “hayir kesinlikle olmaz” diyorlar. Yapabilecegimiz birsey yok. Oysa o kisiler “nazar” dan korkacaklarina uzerlerinde olan “kul hakkindan” cekinmeliler. Cunku onlarin hikayelerini bilmek pek cok kisi icin olum ve kalim arasindaki secim demek. Hikayeleri ile yardim edebilecekleri halde, umuda muhtac insanlara yardim etmemeleri, onlardan gizlemeleri, buyuk bir kul hakki doguruyor. Ayni sekilde Allah’in onlara bahsettigi bu ibretlik “sagligin” sadakasini vermiyorlar. Yapacaklari cok fazla birsey degil… Dinsizlerin, hiristiyanlarin yaptigini muslumanlar yapmiyorlar…

MENU