Yanlış bildiğimiz doğrular

 

 • Tümör hastaları bol bol üzüm yemelidir. Üzüm kan yapar.
  • Yanlış.Yüksek demir içeren üzüm gerçekten de kansızlığa karşı çok olumlu etkiler verir. Bu normal insanlar için faydalı olsa da içerdiği dekstroz adlı şeker doğrudan beyne ulaşan çok hızlı bir şekerdir. Büyümeleri için yüksek miktarda şekere ihtiyacı olan tümör hücreleri bu şeker sayesinde çok daha kolay ürer. Altuzan gibi bazı kemoterapi ilaçları tümörleri besleyen damarların üremesini engelleyerek bu hücreleri besinsiz bırakıp ölmelerini sağlasa da sizin dışardan alacağınız hızlı şekerler bu ilaçların etkisini azaltır. Normal insanlar için son derece sağlıklı olan üzüm, bal, pekmez gibi gıdalardan tümör hastaları uzak durmalıdır. Araştırmacılar Fransa’da şişmanlık, kalp ve damar hastalıklarının ve kanserin diğer ülkelere göre düşük olmasını bu ülkedeki şarap tüketimine bağlıyorlar. Üzümün içerdiği resveratrol adlı maddenin bunun sebebi olduğu düşünülüyor. Ancak bu madde şu an saf halde elde edilebiliyor. Yani şarap içilmesine veya üzüm yenilmesine gerek kalmıyor.
 • Zerdeçal beyin tümörüne iyi gelir.
  • Yapılan bilimsel araştırmalar zerdeçalda bulunan kurkumin maddesinin antitümör etkisinin bulunduğunu göstermiştir. Ancak etkili olabilmesi için yüksek dozlarda ve damardan verilmesi gerekmektedir. Buna karşın zerdeçalın çok az miktarda tüketildiğinde dahi tümör tedavisinde kullanılan modern bir ilaç olan Irinotecan (CPT11) adlı ilaç ile etkileşerek bunun etkisini zayıflattığı görülmüştür. Şayet Irinotecan kullanıyorsanız zerdeçaldan tamamen uzak durmalısınız.

.

Yanlış bildiğimiz doğrular” için 7 yorum

 • 2015/05/15 tarihinde, saat 11:54
  Permalink

  merhaba,

  doğuştan serebral palsy hastasıyım. yıllardır vucudumun farklı yerlerinde sedef oluşuyor. doktorlar tamamen iyileşmez diyor. ben de besin allerjisi kaynaklı olup olmadığını öğrenmek için intolerans testi yaptırdım. elinize verdikleri manyetik çubuklarla vucut ölçümü yapıyorlar (!) bunun sonucunda beynimde mantar ve vucudumda parazit oldugunu söylediler. mayalı yiycekler ve unlu şekerli ürünler yememem söylendi. aylardır geçmeyen bir baş ağrım var. sabit ve belli bir yerde. ilaçlı mr da birşey çıkmadı. şimdi kafam iyice karıştı. öyle olsa mr da çıkmaz mıydı? yardımınız için teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • 2015/05/29 tarihinde, saat 19:34
   Permalink

   Bahsettiğiniz türden intolerans testlerinin tıbbi veya bilimsel bir dayanağı yoktur. Size verilen çubuklar ile gıda intoleransını veya beyindeki bir mantarı tespit etmek mümkün değildir. Kendi ağzınızla da söylediğiniz gibi şayet beyindeki bir enfeksiyonu basit bir aletle eldeki çubukla tespit edebilseydik MR gibi yüksek teknoloji ürünü pahalı bir cihaza ihtiyacımız kalmazdı.

   Mantarlar spor adı verilen tohumlarla yayılırlar. Beyin kendi içinde sterildir. Beyne dışardan giren tek şey kandır ve bu kan Kan Beyin Bariyeri adı verilen bir süzgeç sistemi ile beyne geçiş yapar. Hiçbir yabancı madde bu süzgeci aşıp beyne giremez. Özellikle de oldukça büyük olan mantar sporları kesinlikle beyne ulaşamaz. Kafatasınız açılıp beyin zarı yırtılıp, mantar sporu atılmadığı takdirde beyinde mantar oluşmasının yolu yoktur. Maalesef özelde çalışan bazı tıp doktorları da maddi gelir elde etmek için bu etik olmayan testleri hastalara uygulamaktadırlar.

   Yanıtla
 • 2013/05/07 tarihinde, saat 12:52
  Permalink

  sayın admin ben beyin tümörü hastasıyım 6yıl önce ameliyat oldum 4 ay önce yeniden nüksetti bitkisel destek ilaçları alıyorum.dr.tümörün büzüştüğünü söyledi şimdi takip etmemiz gerekiyor dedi.karbonatın bana faydası olurmu.yanıtlarsanız sevinirim.

  Yanıtla
  • 2013/05/07 tarihinde, saat 20:39
   Permalink

   Hayır karbonatın beyin tümörüne etkisi yoktur. Tam tersi yapılan bazı deneyler karbonatın mide kanserinin oluşmasına katkısı olduğu bulunmuştur. İnternette karbonatın kanseri iyileştirdiği haberleri uydurmadır.

   Şayet deneyecekseniz ketojenik diyet en etkili alternatif tedavi yöntemidir. Kanseri iyileştirdiği söylenen herbalist ürünleri de para tuzağıdır.
   Kansere karşı etkisi kanıtlanan bitkiler sarımsak ve zerdeçaldır.

   Yanıtla
 • 2013/03/18 tarihinde, saat 21:41
  Permalink

  Kullanılması durumunda bir zararı olur mu beyin tümörlerinde

  Yanıtla
 • 2013/03/16 tarihinde, saat 19:00
  Permalink

  Sayin admin internette beyin tumoru hastalarinda sodyum bikarbonat kullanimina iliskin cokca bilgi var. Dogrusu nedir? Simdiden tesekkurler…

  Yanıtla
  • 2013/03/17 tarihinde, saat 02:27
   Permalink

   Kisaca, bunun bir asli yok. Bu haberlerin kaynagi Italyan bir doktora ait. Doktor kanser hastalarini sadece karbonat kullanarak iyilestirebilecegini iddia etmekteydi. Fakat daha sonra bu doktor ile yapilan gizli kamera kayitlarinda aslinda herseyin bir dolandiricilik oldugu ortaya cikti.

   Beyin tumoru hastaliginda karbonat kullanimi su sekilde oluyor. Kemoterapi sirasinda hastalarda akyuvar sayisi azaldigindan vucut enfeksiyonlara acik oluyor. Ozellikle agiz icinde yaralar olusuyor. Bunlarin sebebi savunmasis ortamda ureme firsati bulan bakteri ve mantarlar. Karbonat mantarlari oldurmede etkili bir madde. Bu yuzden biz hastalara kemoterapi sirasinda agizlarini karbonat ile calkalamalarini oneriyoruz. Boylece mantar enfeksiyonlarini azaltabiliyoruz.

   Mantar enfeksiyonlari sadece agiz degil vucudun heryerinde olusabiliyor. Bazen MR goruntulerinde bu mantar enfeksiyonlarini yayilmakta olan bir kanser ile karistirmak mumkun. Iste boyle bir yanilma varsa ortada, karbonat kullanimi sozde kanseri yani mantar enfeksiyonunu iyilestirmis oluyor. Mantar enfeksiyonlarina beyinde de rastlamak mumkun.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir