Türkiyenin en iyi beyin cerrahı

Beyin vücudun en hayati organıdır. Vücudun bütün diğer organları hatta kalp dahi değiştirilebilse dahi, beyin için böyle bir durum söz konusu değildir. Bu yüzden size yapılacak bir beyin ameliyatı için en iyi beyin cerrahını aramakta çok haklısınız.

Teknoloji yoksa iş maharetli ellerde

Ülkemizde yabancı ülkelerdeki bazı yeni teknikler ve teknolojiler maalesef yoktur. Bu sebeple iş genelde cerrahın maharetli ellerine, bilgi ve tecrübesine kalır.

Beyin cerrahisinde başarılı doktorlarımız var

Türkiye’de sayısı çok olmasa da beyin cerrahisi konusunda başarılı doktorlarımız vardır. Doktor seçerken onun bilgisine tecrübesine baktığınız kadar onun size ve hastalığınıza yaklaşımı çok önemlidir.

Aşırı güvenen doktordan sakının

Öncelikle doktorun duruma gereken ciddiyeti vermesi gerekir, kendine aşırı güvenen doktorlar, risk almaya ve hata yapmaya meyillidirler. Türkiyenin en tanınmış cerrahları da bilgisizlikten değil ama kendilerine olan aşırı güvenlerinden dolayı riskli durumlara girip hata yapmaktalar.

Beyninizi kimseye teslim etmeyin

Aynı zamanda yeteri kadar bilgisi ve tecrübesi olmayan bir cerrah da, doğru müdahele yerine kendisi için en güvenli ve kolay yolu seçecektir. Bunu sizin sınırlı bilginizle tartıp ölçmeniz mümkün olmayabilir.

Bu yüzden 1 cerrah yerine en az 3 cerraha danışmak yerinde olacaktır. Bu konuda doktoru küstürmek kızdırmak gibi endişeleriniz olmaması gerekir. Bir başka cerraha danışarak doktorunuza saygısızlık yapmıyorsunuz, aksine doktorun verdiği karar için girdiği sorumluluğu azaltıyorsunuz. Sonuçta tek başına karar veren bir doktor, tüm sorumluluğuda üzerine alacaktır, fakat birden fazla doktorun onayı ile yapılan bir operasyon tıbbi ve hukuki yükümlülüğü azaltacaktır. Sağlık sizin sağlığınız ve sağlığınızı en iyi mudafaa ettiğiniz için kimse sizi suçlayamaz. Beyin ameliyatları çoğu zaman farklı yorumlara müsait durumlardır. Konusunda en iyi 2 beyin cerrahı dahi fikirlerinde ters düşebilir.

Beyin cerrahisinde dürüstlük ve açıklık  nezaketten önemlidir

Beyin cerrahı seçerken doktorunuzun size karşı nezaket ve saygıdan çok dürüst ve açık olmasını tercih edin. Size her türlü riski açık yüreklilikle söyleyebilmelidir ki siz de doğru kararı alabilesiniz. Şayet nezaket ve sizin moralinizi bozmamak adına size gerçekleri ve riskleri tam netliği ile söylemiyorsa sizin aslında göze almayacağınız riskleri de almanıza sebep olabilir. Örneğin iyi huylu beyin tümörlerinde ameliyat her zaman şart olmayabilir ve bu hastanın seçimine kalmış bir durum olur. Bazı hastalar, beyninde bir kitle olmasından çok fazla rahatsızlık duymazlar, bir diğer hasta ise bu durumdan son derece huzursuz olup bir an önce böyle bir tümörden kurtulmak isteyebilir. Ancak bilinmelidir ki her müdahele de küçük de olsa bir risk vardır ve bu riskler konuşamama, felç gibi ciddi şeyler olabilir. Sizin kendinize göre durumu tartıp bu iki riski değerlendirmeniz gerekir.

Beyin sizin beyniniz kimin dokunacağına da siz karar verirsiniz

Sizin bedeniniz üzerinde sizden başka kimsenin söz hakkı yoktur. Bu insan hakları beyannamesinin ilk maddelerindendir ve yasalar tarafından korunan bir hakkınızdır. Bir doktoru veya tedaviyi reddetme hakkına sahipsiniz. Sağlığınız için en iyi kararı verme hakkına sahipsiniz. Bir hasta olarak son söz herzaman sizdedir. Bir hastanın yerine karar alanlar bununla birlikte her türlü vicdani sorumluluğun da sahibi olmayı kabul etmiş demektir.

En iyi cerrah

Bura da reklam olmaması açısından yazımızın içinde size en iyi beyin cerrahlarının bir listesini vermeyeceğiz ancak yazının altında ki yorum kısmında arkadaşlarımızın tecrübelerinden faydalanabilirsiniz..

Türkiyenin en iyi beyin cerrahı” için 235 yorum

 • 2015/11/26 tarihinde, saat 21:08
  Permalink

  geçirdiğim trafik kazası sonrası omurilikteki zedelenmeler ve beynimde oluşan hasar nedeniyle yürüyemeyeceğimi, sakat kalacağımı söylediler. ne yapacağını bilemiyor insan. sanki bir boşlukta gibi. sonra araştırmaya koyuldum. bir arkadaşım dedi ki semih keskil hoca var, ona başvur. o sana çare bulur dedi. Semih keskil hocayı buldum. kendisi profesör. çok sevecen yaklaştı. sanki kardeşi yada akrabası gibi o kadar yakın ilgilendi sonra bana dedi ki sana emaliyat lazım başka türlü olmaz. ben önce tereddüt ettim çünkü dediler ki iyileşemezsin sakat kaldın. beynin ve omuriliğin hasar almış. ödem tanısı ve zede var. bu arda tekerlekli sandalyededyim. gerçektende kötü durum. sonra hocam böyle diyorlar dedim olsun biz yaparız risk var ama hem beyin hem omurilik ameliyatı olacak dedi. . beni ameliyata aldı kaç saat kaldım hatırlamıyorum çıkınca baktım gündüz girdim uyandım hava aydınlık çok kaldın ameliyatta dediler. meger narkoz etkisi. ertesi güne yakın uyanmışım. sonra aradan aylar geçti simdi yürüyorum biliyor musunuz? şimdi kime inanmalıydım. semih keskil hocaya mı bana sakat kalırsın diyenlere mi. sağ ol hocam. çok sağ al. şimdi 2 aydır yavaş yavaş egzersizlerle birlikte yürüyorum. hala gidiyorum hocamın muayenehanesine. egzersizlere devam. yılmayın ha. sakın yılmayın. oluyor.

  Yanıtla
 • 2015/09/19 tarihinde, saat 08:36
  Permalink

  Benim de sağ tarafta tumor var dediler hafıza kısmına yakinmis tam detauda vermediler çok kötüyüm yaşadığım yer küçük yer bahsettiğiniz yerlere imkanım yok ne yapmalıyım

  Yanıtla
 • 2015/08/19 tarihinde, saat 16:43
  Permalink

  15 gün önce bir yakınım (37 yaşında bayan) beynindeki tümörü Çapa’da aldırdı. Burnundan girerek alınan tümör başarıyla alındığı söylediler hatta 1-2 gün içinde kendine gelir taburcu olur dediler. Ama narkozdan ayılamadı dediler önce. Sonra ateşi yükseldi. Yoğun bakımda kalmaya devam etti. Enfeksiyon kaptı dediler. Daha sonra ateş düzene girdi. 3 gün önce beyin ödem yapmış dediler. Bu ödem oluşana kadar neredeydiniz diye sorulduğunda ağzındaki ve burnundaki boruları çıkartıp hastaya zarar vermemek için emar çektirmeyi geciktirdik dediler. Soruyorum bunlar nedir? Doğru bir tedavi şeklimi? Şimdi de umut yok her şeye hazır olun diyorlar. Ben iyi bir doktor ve hastane eline alırsa hastamın iyileşeceğine inanıyorum. Lütfen bana ve hastamın ailesine Allah rızası için biri yardım etsin.

  Yanıtla
 • 2015/07/20 tarihinde, saat 19:38
  Permalink

  Abim 16 gün önce trafik kazası geçirdi beyninde sorunlar var ve dün sabah beyin kanaması geçirdi. Bugün de kalp atışları kötüydü. Fakat kafa tası çatladığı iççin kafatasından parçayı alarak hücre yenilenmesi için göbek bölgesine koydular bu durumda kanamayı atlatıp hayata dönme oranı ne kadardır?? Yapılması gereken şeyler nelerdir ? Yardımcı olun lütfen.

  Yanıtla
 • 2015/04/07 tarihinde, saat 04:24
  Permalink

  Merhaba oglum 7 yasinda beyincik sarkmasi var 2 cm bu bolum de hangi doktor uzman yardimci olurmusunuz tesekkurler. .

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir