Türkiyenin en iyi beyin cerrahı

173/196

Beyin vücudun en hayati organıdır. Vücudun bütün diğer organları hatta kalp dahi değiştirilebilse dahi, beyin için böyle bir durum söz konusu değildir. Bu yüzden size yapılacak bir beyin ameliyatı için en iyi beyin cerrahını aramakta çok haklısınız.

Teknoloji yoksa iş maharetli ellerde

Ülkemizde yabancı ülkelerdeki bazı yeni teknikler ve teknolojiler maalesef yoktur. Bu sebeple iş genelde cerrahın maharetli ellerine, bilgi ve tecrübesine kalır.

Beyin cerrahisinde başarılı doktorlarımız var

Türkiye’de sayısı çok olmasa da beyin cerrahisi konusunda başarılı doktorlarımız vardır. Doktor seçerken onun bilgisine tecrübesine baktığınız kadar onun size ve hastalığınıza yaklaşımı çok önemlidir.

Aşırı güvenen doktordan sakının

Öncelikle doktorun duruma gereken ciddiyeti vermesi gerekir, kendine aşırı güvenen doktorlar, risk almaya ve hata yapmaya meyillidirler. Türkiyenin en tanınmış cerrahları da bilgisizlikten değil ama kendilerine olan aşırı güvenlerinden dolayı riskli durumlara girip hata yapmaktalar.

Beyninizi kimseye teslim etmeyin

Aynı zamanda yeteri kadar bilgisi ve tecrübesi olmayan bir cerrah da, doğru müdahele yerine kendisi için en güvenli ve kolay yolu seçecektir. Bunu sizin sınırlı bilginizle tartıp ölçmeniz mümkün olmayabilir.

Bu yüzden 1 cerrah yerine en az 3 cerraha danışmak yerinde olacaktır. Bu konuda doktoru küstürmek kızdırmak gibi endişeleriniz olmaması gerekir. Bir başka cerraha danışarak doktorunuza saygısızlık yapmıyorsunuz, aksine doktorun verdiği karar için girdiği sorumluluğu azaltıyorsunuz. Sonuçta tek başına karar veren bir doktor, tüm sorumluluğuda üzerine alacaktır, fakat birden fazla doktorun onayı ile yapılan bir operasyon tıbbi ve hukuki yükümlülüğü azaltacaktır. Sağlık sizin sağlığınız ve sağlığınızı en iyi mudafaa ettiğiniz için kimse sizi suçlayamaz. Beyin ameliyatları çoğu zaman farklı yorumlara müsait durumlardır. Konusunda en iyi 2 beyin cerrahı dahi fikirlerinde ters düşebilir.

Beyin cerrahisinde dürüstlük ve açıklık  nezaketten önemlidir

Beyin cerrahı seçerken doktorunuzun size karşı nezaket ve saygıdan çok dürüst ve açık olmasını tercih edin. Size her türlü riski açık yüreklilikle söyleyebilmelidir ki siz de doğru kararı alabilesiniz. Şayet nezaket ve sizin moralinizi bozmamak adına size gerçekleri ve riskleri tam netliği ile söylemiyorsa sizin aslında göze almayacağınız riskleri de almanıza sebep olabilir. Örneğin iyi huylu beyin tümörlerinde ameliyat her zaman şart olmayabilir ve bu hastanın seçimine kalmış bir durum olur. Bazı hastalar, beyninde bir kitle olmasından çok fazla rahatsızlık duymazlar, bir diğer hasta ise bu durumdan son derece huzursuz olup bir an önce böyle bir tümörden kurtulmak isteyebilir. Ancak bilinmelidir ki her müdahele de küçük de olsa bir risk vardır ve bu riskler konuşamama, felç gibi ciddi şeyler olabilir. Sizin kendinize göre durumu tartıp bu iki riski değerlendirmeniz gerekir.

Beyin sizin beyniniz kimin dokunacağına da siz karar verirsiniz

Sizin bedeniniz üzerinde sizden başka kimsenin söz hakkı yoktur. Bu insan hakları beyannamesinin ilk maddelerindendir ve yasalar tarafından korunan bir hakkınızdır. Bir doktoru veya tedaviyi reddetme hakkına sahipsiniz. Sağlığınız için en iyi kararı verme hakkına sahipsiniz. Bir hasta olarak son söz herzaman sizdedir. Bir hastanın yerine karar alanlar bununla birlikte her türlü vicdani sorumluluğun da sahibi olmayı kabul etmiş demektir.

En iyi cerrah

Bura da reklam olmaması açısından yazımızın içinde size en iyi beyin cerrahlarının bir listesini vermeyeceğiz ancak yazının altında ki yorum kısmında arkadaşlarımızın tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. 

Arkadaşkarınla paylaş:

223c yorum:

Mert2014/05/13 saat 16:11Cevapla

2013 yılı Eylül ayında tanıştım Uğur Hoca’mla. Kendisi, çoğu büyük cerrahın yanına bile yaklaşmadığı, hatta -Tümör, çok riskli bir yerde. O yüzden tamamını alamayabiliriz. Hatta hiç dokunmayıp size ışın tedavisi başlayabiliriz’ dediği ceviz büyüklüğündeki BEYİN SAPI TÜMÖRÜ’mü 9 saatlik çok zor fakat bir o kadar başarılı bir operasyonla bulunduğu yerden ve üstelik tamamını almak suretiyle, beni sağlığıma kavuşturmuştur. Umarım bu zor hastalığa yakalanan herkesin yolu, bu büyük insanla kesişir. UĞUR TÜRE tartışmasız bu işin en iyisidir. O’na ve muhteşem ekibine hayatımı borçluyum. Allah bu büyük insanı, tüm insanlığa bağışlasın.

Mert2014/05/13 saat 12:57Cevapla

2013 yılı Eylül ayında tanıştım Uğur Hocam’la. Kendisi, çoğu büyük cerrahın yanına bile yaklaşmadığı, -’Tümör, çok riskli bir yerde. O yüzden tamamını alamayabiliriz. Hatta hiç dokunmayıp size ışın tedavisi başlayabiliriz’ dediği ceviz büyüklüğündeki BEYİN SAPI TÜMÖRÜ’mü 9 saatlik çok zor fakat bir o kadar da başarılı bir operasyonla, bulunduğu yerden üstelik tamamını çekip almak suretiyle, beni sağlığıma kavuşturmuştur. Umarım bu zor hastalığa yakalanan herkesin yolu, bir şekilde bu büyük insanla kesişir. UĞUR TÜRE tartışmasız bu işin en iyisidir. O’na ve ekibine hayatımı borçluyum. Allah O’nu tüm insanlığa bağışlasın.

yasin2014/05/02 saat 11:07Cevapla

Uğur Türe beyefendiye nasıl ulaşabilirim?

celül2014/02/13 saat 01:08Cevapla

bende ikinci defa tümör olmuştu ve aşırı büyüktü sağ temporal lobu kapladığı gibi ön tarafa doğru kaymış ön lob ile temporal lobun birleşkesine girmişti ve bayada kalıncaydı eski doktorumla beraber 3 doktora daha MR sonuçlarımı gösterdim ve hepsinden de aynı cevabı aldım tümörün tamamını çıkartamayız ve sol tarafında felç olabilir ve ayrıca mutlaka cerrahi navigasyon sistemiyle ameliyat olmalısın gibi yaklaşımları vardı
sonra uğur türe ile yolumuz kesişti ve ben bu ameliyatı yaprım onu ordan çıkartırım ve sende burdan yürüyerek çıkarsın dedi
kendisine cerrahi navigasyonu sorduğumda ise ben bu sisteme karşıyım ve kullanmıyorum dedi işin bu kısmı çokta önemli değildi
önceki cevabı ve yaklaşımı beni yeterince tatmin etmişti ve gün geldi ameliyat oldum sonunda 11 saatlik bi operasyonla ordan sağlam bi şekilde uğur türe sayesinde çıktım.uğur türe tartışmasız dünyadaki en iyi 4-5 beyin cerrahından birisidir ve bu doktorları insanlığa kazandıran doktorumuz gazi yaşargilin öğrencisidir

aziz2014/01/27 saat 16:40Cevapla

umutların tükendiği an……ablamın beyninde hareket alanının içinde tümör vardı. iki senedir hangi doktorun kapısını aşındırdığımızı sayamadık. bütün kapılar birer birer yüzümüze kapandı.bu arada ablam gitgide kötüye gidiyordu.bir çare bir çare diye yalvarıyordum.bu arada en büyük ablamı babamı kaybetmişdik.imdadımıza prof dr.METİN TÜRE YETİŞTİ amaliyatını çok başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. hem ablamın hemde benim hayatımı kurtardı.ben zorla götürdüğüm onun başarısız bir ameliyatı benim de sonumu hazırlayacaktı.metin türe artık bizim kalbimizin derinliklerindeeee

Baki2014/01/20 saat 11:42Cevapla

Devlet doktorları mesai derdine düşmüş. Ve istedikleri olanaklar sağlanmıyor bu nedenle özel hastane doktorlarının isimleri hep ortalarda.

Yasin2014/01/19 saat 04:10Cevapla

Merhabalar. Bundan 1 sene once babamin beyninde tumor oldugu saptandi grade 3 tu. Bircok prof. Tumorun riskli bolgede oldugu icin alamayacagini soyledi ancak Ugur Ture den Allah razi olsun ameliyat oldu. Ameliyattan sonra 1 ay radyoterapi aldi ve su an durumu cok sukur iyi. O hoca bu hoca diye onermem ama Ugur Ture gercekten bu alanda basarili Allah ellerine dert zeval vermesin. Diger hastalara da sifa versin rabbim.

1 15 16 17

MENU