Türkiyenin en iyi beyin cerrahı

215/239

Beyin vücudun en hayati organıdır. Vücudun bütün diğer organları hatta kalp dahi değiştirilebilse dahi, beyin için böyle bir durum söz konusu değildir. Bu yüzden size yapılacak bir beyin ameliyatı için en iyi beyin cerrahını aramakta çok haklısınız.

Teknoloji yoksa iş maharetli ellerde

Ülkemizde yabancı ülkelerdeki bazı yeni teknikler ve teknolojiler maalesef yoktur. Bu sebeple iş genelde cerrahın maharetli ellerine, bilgi ve tecrübesine kalır.

Beyin cerrahisinde başarılı doktorlarımız var

Türkiye’de sayısı çok olmasa da beyin cerrahisi konusunda başarılı doktorlarımız vardır. Doktor seçerken onun bilgisine tecrübesine baktığınız kadar onun size ve hastalığınıza yaklaşımı çok önemlidir.

Aşırı güvenen doktordan sakının

Öncelikle doktorun duruma gereken ciddiyeti vermesi gerekir, kendine aşırı güvenen doktorlar, risk almaya ve hata yapmaya meyillidirler. Türkiyenin en tanınmış cerrahları da bilgisizlikten değil ama kendilerine olan aşırı güvenlerinden dolayı riskli durumlara girip hata yapmaktalar.

Beyninizi kimseye teslim etmeyin

Aynı zamanda yeteri kadar bilgisi ve tecrübesi olmayan bir cerrah da, doğru müdahele yerine kendisi için en güvenli ve kolay yolu seçecektir. Bunu sizin sınırlı bilginizle tartıp ölçmeniz mümkün olmayabilir.

Bu yüzden 1 cerrah yerine en az 3 cerraha danışmak yerinde olacaktır. Bu konuda doktoru küstürmek kızdırmak gibi endişeleriniz olmaması gerekir. Bir başka cerraha danışarak doktorunuza saygısızlık yapmıyorsunuz, aksine doktorun verdiği karar için girdiği sorumluluğu azaltıyorsunuz. Sonuçta tek başına karar veren bir doktor, tüm sorumluluğuda üzerine alacaktır, fakat birden fazla doktorun onayı ile yapılan bir operasyon tıbbi ve hukuki yükümlülüğü azaltacaktır. Sağlık sizin sağlığınız ve sağlığınızı en iyi mudafaa ettiğiniz için kimse sizi suçlayamaz. Beyin ameliyatları çoğu zaman farklı yorumlara müsait durumlardır. Konusunda en iyi 2 beyin cerrahı dahi fikirlerinde ters düşebilir.

Beyin cerrahisinde dürüstlük ve açıklık  nezaketten önemlidir

Beyin cerrahı seçerken doktorunuzun size karşı nezaket ve saygıdan çok dürüst ve açık olmasını tercih edin. Size her türlü riski açık yüreklilikle söyleyebilmelidir ki siz de doğru kararı alabilesiniz. Şayet nezaket ve sizin moralinizi bozmamak adına size gerçekleri ve riskleri tam netliği ile söylemiyorsa sizin aslında göze almayacağınız riskleri de almanıza sebep olabilir. Örneğin iyi huylu beyin tümörlerinde ameliyat her zaman şart olmayabilir ve bu hastanın seçimine kalmış bir durum olur. Bazı hastalar, beyninde bir kitle olmasından çok fazla rahatsızlık duymazlar, bir diğer hasta ise bu durumdan son derece huzursuz olup bir an önce böyle bir tümörden kurtulmak isteyebilir. Ancak bilinmelidir ki her müdahele de küçük de olsa bir risk vardır ve bu riskler konuşamama, felç gibi ciddi şeyler olabilir. Sizin kendinize göre durumu tartıp bu iki riski değerlendirmeniz gerekir.

Beyin sizin beyniniz kimin dokunacağına da siz karar verirsiniz

Sizin bedeniniz üzerinde sizden başka kimsenin söz hakkı yoktur. Bu insan hakları beyannamesinin ilk maddelerindendir ve yasalar tarafından korunan bir hakkınızdır. Bir doktoru veya tedaviyi reddetme hakkına sahipsiniz. Sağlığınız için en iyi kararı verme hakkına sahipsiniz. Bir hasta olarak son söz herzaman sizdedir. Bir hastanın yerine karar alanlar bununla birlikte her türlü vicdani sorumluluğun da sahibi olmayı kabul etmiş demektir.

En iyi cerrah

Bura da reklam olmaması açısından yazımızın içinde size en iyi beyin cerrahlarının bir listesini vermeyeceğiz ancak yazının altında ki yorum kısmında arkadaşlarımızın tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. 

Arkadaşkarınla paylaş:

230c yorum:

Derya2015/01/09 saat 17:56Cevapla

Herkese merhabalar,
Öncelikle herkese geçmiş olsun. Ben uzman psikolog Derya SOY. Babama unutkanlık dolayısıyla nöropsikolojik test yaptım ve yapılan sonuçlarla 5,5- 6 cm büyüklüğünde, beynin sol hemisferinde, ciddi bir bölgede menengiome( iyi huylu beyin tümörü) tespit edildi. Bu tümör bizde göz ardı ettiğimiz etkiler bırakmış fakat ciddiye almadığımız için en az 10 yıldır bulunuyormuş. Riskli ve zor bir ameliyat olduğu için İstanbul, Ankara ve Bursa’da birçok ünlü doktor araştırdık. Bazıları parayı ön plana aldı, bazıları yoğun bakım ünitesiz hastanelerde yapmayı önerdi, bazıları işinde iyi oldugunu düşündürüp hasta psikolojisinden hiç anlamayan hareketlerde bulundu. Sonuç olarak Uludağ Üniversitesi Nöroşürirji Bölüm Başkanı Selçuk YILMAZLARla tanıştık ve her bakış açısını değerlendirerek onun ameliyat etmesine karar verdik. Riskli, büyük ve zor bir yerde bulunan tümör olmasına rağmen 7 saatlik bir ameliyattan sonra çok şükür tümörün hepsi bir aksilik olmadan çıkarıldı. Diğer doktorlar bunun hepsi çıkmaz daha sonra gammaknife tedavisi gerekli, felç olabilir, görmeyebilir, duymayabilir demelerine dağmen ameliyat sorunsuz atlatıldı. Selçuk Bey kesinlikle işini bilimsel ve profosyonel açıdan değerlendiren, hasta psikolojisinden anlayabilen, hastasına değer veren müşteri olarak görmeyen, işini yapabileceğinin en iyisini yaparak yapan kesinlikle mükemmel bir doktor. Çok fazla araştırdık, çok iyi doktorlarla da konuştuk, Türkiye’nin en iyisi denilenlere ulaştık, fakat Allah doğru yolu gösterdi iyiki Selçuk Bey’le tanıştık. Başına bu durum gelenlerin benim yaptığım gibi internet sitelerinden araştırma yaptığını bildiğim için buraya bu yazıyı yazıyorum. İnternette yazılan tüm doktor tavsiyelerine inanmayın. Bazı doktorlar kendisi tavsiye yazdırabiliyor. Gerçek hasta ve doktorlardan kendi kulağınızla duyarak inanarak karar verin, pişman olmayın. Hocayla ilgili bir soru sormak isterseniz, bilebileceğim birşey olursa yardımcı olurum. Tüm hastalar şifa bulsun. Herkese geçmiş olsun.

fatih gultekin2014/12/29 saat 12:31Cevapla

Babamin beyin sapinin pons bolgesinde 2 cm.lik tumor olustu.ameliyat olacak.tumor tekrar olusurmu? Grade seviyesi hangi asamada belli oluyor? onceki radyoloji sonuclari birbiri ile tutarsiz.kimi yuksek dereceli yaziyor kimi grade 2 yaziyor.yardimci olursaniz sevinirim .saygilarimla.

Duygu2014/12/28 saat 15:45Cevapla

Ekim 2013 de Omurilik tümöründen ameliyat oldum. Tümör büyüktü. Ameliyata girdiğimde kısmi felçtim ve hastalığımın bütün belirtilerini yaşıyordum. Eskişehir de Acıbadem de Kağan Tun ameliyatımı yaptı. Allahın izniyle beni sağlığıma kavuşturdu. Ameliyat öncesi çok Dr araştırdık bi çoğu hiç kalkamıyacağımı kimi de ufak tefek hasarlar kalabileceğini söylediler. ben ameliyattan bi kaç saat sonra tek başıma yürüdüm. Eskisi gibi sağlıklıyım, sanki hiç ameliyat olmamış gibiyim. Özel ve devlet hastanelerine gelince; tabiki devlet hastanelerinde de çook iyi cerrahlar var. fakat özellikli ameliyatlar, ameliyat sonrasında da incelik ve titizlik ister.Ameliyat ne kadar başarılı geçerse geçsin, ufacık bi komplikasyonda hata affetmez. temizlik, özel bakım, rehabilite de çok önemli. Dr’ un bilgisi el hünerinin yanında kullanılan ekipmanların teknolojiyle uyumu, hastanenin tüm bunlara uygun olması da birbiriyle bağlantılı.

ömer Faruk2014/12/27 saat 23:28Cevapla

Seda hanım Merhaba ameliyat nasıl geçti uğur hocaya güvene bilir miyiz lütfen cevap verin

Fatih Akçora2014/12/17 saat 15:51Cevapla

Ben nf2 hastasıyım. 16 yıldır hastanelerle uğraşıyorum. Prof. Haluk Deda hocam annaemin alınamaz denilen urlarını başarıyla aldı ve bize onunla 12 yıl daha zaman geçirme şansını verdi. Benim tüm ameliyat ve kontrollerim de kendisi yaptı. Gereksiz operasyon yapmaz. Şuan yeni tedaviler bekliyorum. Cerrahi nf için çözüm değil ama Nf gibi sinir tahribatının yüksek olacağı hastalıklarda kaçınılmaz durumdaysa cerrahi çok önemli. Sinir kaybının telafisi yok. Ablam da aynı hastalıktan 35 yaşında vefat etti. Gata’da enfekiyon bulaştırdılar. Tadilat çalışması ile ameliyatları bir götürmek ülkemize hastır sanırım. Gata’da da iyi hocalar var. Ama bu işler biraz da nasip işidir. Doktorun mahareti de bir yere kadar. Elinizden gelen en iyi hocaları bulun fikir alın. Sağlığınızı,paranızı vermeden önce emin olun. Şifa yine Allah’tan.

Haluk Hocam hem çok kıymetli bir insan, hem çok iyi bir doktordur. Tavsiye ederim

Tüm hastalara şifa diliyorum.

http://dedasaglik.com/

Mehmet k2014/12/08 saat 09:12Cevapla

Annemin beyninde tümör tespit edildi 2 sene önce. 3,5 cm.den daha küçüktü. öncelikle gammaknife uyguladılar. ilk seneki ölçümlerde tümör büyümemiş gözüküyordu. şimdi yapılan kontrolde büyüdüğü tespit edildi ve doktorlar ameliyat olması gerektiğini söylediler. bu konuda cerrah tavsiye edebile olur mu?

seda2014/10/20 saat 10:47Cevapla

merhabalar benimde beynimde patlamaya hazır bir anevrizmam var. doktorum uğur türe . ocak 2014 gibi ameliyat olcam.çok ümitli konuştu.30 yaşındayım . stres ve güven içerisinde gün bekliyorum. olsamda kurtulsam diye ..sonuçlarını sizlerle paylaşırım.doktoruma güveniyorum…

1 16 17 18

MENU