Alternatif tedaviler: ISCADOR – Viscum Album – Ökse otu

Avrupa Ökseotu (Viscum Album), yüzyıllardır tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Ökseotu özü bundan 90 yıl kadar önce ilk kez İsviçre’de kanser tedavisi için kullanıma başlamıştır. Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar Ökseotu’nun içerdiği Viskotoksin ve Lektinler yüzünden kanserli hücrelere etki ederek bu hücrelerin gelişmesini engellediği hatta bazı kanser türlerinde kanserli hücreleri yok ettiği ortaya çıkmıştır. Lektinler şu an piyasaya yeni sürülen Avastin veya Altuzan gibi ilaçların etkin maddesidir.

İsviçre tabanlı Weleda firması ökse otundan özel tekniklerle elde ettikleri bitki özünü Iscador adı ile kullanıma sunmaktadır.

Ancak bazı kaynaklar ökseotunun tümör gelişimini artırdığını söyleyen raporlar vermişlerdir. Bunun üzerine 2002 yılında Almanya’da yapılan bir çalışmada ökseotundan elde edilen kimyasal madde içlerinde merkezi sinir sistemi, mide kanseri, akciğer kanseri, gögüs kanseri gibi kanser türleri bulunan 16 farklı tümör hücresi üzerinde denenmiştir. Çalışmanın sonuçları oldukça çarpıcı; Denenen hiçbir kanser türünde ökseotunun tümörü hızlandırıcı bir özelliğine rastlanmamıştır. Tam aksine 7 tümör türünde, tümörün ilerlemesini %30 ila %70 oranında yavaşlatmış 3 tümör türünde ise antitümör etkisi göstermiştir.

Iscador, İsviçre’deki Weleda firmasından ısmarlanabilmektedir.
Websitesi: http://www.iscador.com/

Kişisel notlar:
Günümüzde bitkisel tabanlı ilaçlar konusunda yeterince bilimsel çalışma yapılmamaktır. Bunun başlıca sebebi ilaç firmaları ile çıkar çatışmasıdır. İlaç firmaları doğada serbest halde bulunan herhangi bir kimyasal maddenin formülünün patentini alamazlar. Patenti olmayan bir ilacı ise herkes üretebilir ve kar marjı çok düşüktür. Bu yüzden bitkisel tabanlı ilaçları araştırmak yerine kendileri bunlara yakın sentetik ilaç formülleri üzerinde çalışırlar. Pekçok araştırma kuruluşu kaynaklarını ilaç firmalarından aldıkları için bu konuda çalışma yapmak yerine başka konulara yönelirler. Böylelikle meydan da bu konuda herhangi bir eğitimi olmayan ‘şarlatan’ tabir edecebileceğimiz çıkar peşinde koşan sahte uzman ve sahte profesörlere kalır.

Kaynak:
Absence of tumor growth stimulation in a panel of 16 human tumor cell lines by mistletoe extracts in vitro. Maier G, Fiebig HH. Institute of Experimental Oncology, Oncotest GmbH, 79108 Freiburg, Germany. Anticancer Drugs. 2002 Apr;13(4):373-9..

Alternatif tedaviler: ISCADOR – Viscum Album – Ökse otu” için 3 yorum

 • 2012/12/14 tarihinde, saat 13:35
  Permalink

  Herkese merhaba: Öncelikle Stresten uzak duralım. İşlenmiş şekerden tamamen uzak durun zaten meyvelerde yeteri kadar var doğal. Unlu mamüllerden uzak durun gerekli olan karbonhidratı bulgur pilavı fındık badem ceviz gibi işlenmemiş olarak alın. Tuzu ne kadar keserseniz o kadar vücut az su tutar yani ödem azalır Lifli sebzelerin ödem dağıtıcı özelliği vardır bol bol tüketin örneğin marul maydanoz. Brokoli Anti kanserojen madde taşımaktadır güzel tercihtir. Bol bol Mor meyveler tüketin, Proteini genellikle balıktan ve baklagillerden almayı tercih edin Kırmızı eti mümkün olduğu kadar az tüketin fazla alındığı taktirde vücut glikoz üretmektedir. Glioblastoma hastalarından bünyesi zayıf olanlar Omega 3 3000 mg kadar günlük kullanabilir bağışıklık sistemini gücendirebilmek için bünyesi normal olan hastalara 2000 mg yeterli olacaktır. Hastanın odasını devamlı havalandırın ve temiz havada bol bol yürüyüş yaptırın çünkü bol oksijen kötü huylu hücrelerin ölümüne neden olmakta bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır bağışıklık sisteminin çökmesi sonucu hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Ve hasta uyuyacağı zaman karanlıkta uyumasına dikkat edin, hastayı radyasyona maruz bırakmayın. Ağız yemek (Yeni doğum yapmış hayvanın sütünden yapılan) faydalı olacaktır; çünkü anne sütünün ne kadar faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Glioblastoma multiforme’ye iyi gelebilecek meyve ve bitkiler var araştırıp doktor kontrolünde kullanmanız faydalı olacaktır. Hastayı ilgilenebileceği bir uğraşa yönlendirin psikolojisini moralini yüksek tutun. Gliblastoma için şuan için çözüm yok ama yaşam süresini uzatma var literatürlerde 16 seneye ulaşanlar mevcuttur glioblastomayı atlatanların farklı tedavilerle atlattığı da bir gerçektir. hebalistlere kesinlikle güvenmeyin tıptaki günümüzdeki gelişmeleri takip edin. Allah’tan ümit kesilmez ayette yazdığı gibi elimizden geleni yapalım ümidimizi yitirmeyelim Rabbim Ümmeti Muhammet’in yardımcısı olsun herkese geçmiş olsun Sağlıklı günler

  Yanıtla
 • 2012/04/01 tarihinde, saat 03:42
  Permalink

  biz anneme ökse otu çayı kullanıyoruz, tanımız gbm
  2.5 yıl oldu , tabi tıbbi yardımlarımızıda aldık
  inşallah hastalarımız şifa bulur

  Yanıtla
  • 2012/10/26 tarihinde, saat 20:58
   Permalink

   Pınar hanım yol gösterdiğiniz için teşekkürler aynı durum ne yazık ki annemde de var ben de alternatif tedavi yöntemleri (tabii ki doktorumuzun verdiği tedaviye ek olarak) arıyordum. güzel dileklerinize katılıyorum.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir