İlaçsız tedavi Budwig Protokolü

Budwig Protokolü, Alman farmakolojist, kimyager, fizikçi Dr.Johanna Budwig tarafından geliştirilmiş ilaç kullanılmadan uygulanan bir beyin tümörü tedavisidir. Bu tedavi de hasta yağ asitleri içeren belirli gıdaları belli oranlarda karıştırarak özel bir kür uygular. Tedavi beyin tümörü hastalarında çok başarılı sonuçlar vermiştir.

Bilimsel Teori
Tedavinin bilimsel teorisi beyin hücrelerinin enerjisini şeker yerine yağ asitlerinden sağlaması prensibine dayanır. Sağlıklı beyin hücreleri enerjilerini yağdan veya şekerden ATP sentezleyerek sağlarlar. Fakat kanserleşmiş tümör hücreleri şekil değiştirirler ve yağ asitlerinden enerji elde etme özelliklerini kaybederler ve tamamen şeker bağımlısı olarak yaşar ve üremeye devam ederler. İşte Budwig protokolü normalde yağ içinde çözülmüş bulunan yağ asitlerini karıştırarak bunları, suda çözülür hale getirir. Suda çözülmüş bu yağ asitleri kolayca beyne geçer ve orada sağlıklı hücreleri beslerken, yağ asidini işleme özelliğini yitirmiş kötü huylu tümör hücrelerinin de sistemlerini bozarak onların ölümüne yol açar.

Uygulama

Tedavinin özü yüksek derecede Omega-3 yağ asidi içeren Keten Tohumu Yağı ile bazı diğer yağ asitleri ve kazein içeren Süzme peynir karıştırılmasına dayanir. Böylelikle yağ içinde çözülmüş asitler su içinde çözülmüş hale getirilir ve tümöre daha iyi ulaşması sağlanır. Karışım 2 kaşık keten tohumu yağına 1 kaşık süzme peynir eklenerek hazırlanır ve bir mikserde düşük hızla iyiece karıştırılır.

Taze olarak hazırlanır ve 15 dakika içinde tüketilir. Yağ asitleri sıcakta yapı değiştirir.

Yağ kalitesi belli olmadığı için veya rafta ve uzun süre beklemiş olabileceğinden keten tohumu elde çekilebilir ve çekilen tohum kullanılabilir.

Tedavinin beyin tümörü hastalarında 6 ay gibi bir süre uygulandığında çok iyi sonuçlar verdiği bildirilmektedir. Bazı hastalarda çok daha kısa sürede sonuç alınabilmiştir.

Hastalar 2 kaşık yağ ile başladıkları protokolü düzenli olarak 8 kaşığa çıkarabilirler. Ancak bunun için vücudun azar azar alıştırılması gerekir. Herhafta fazladan bir kaşık eklemek yerinde bir uygulamadır.

Kaynaklar:
http://www.healingcancernaturally.com/budwig_protocol.html
http://cancertutor.com/Cancer/Budwig.html.

İlaçsız tedavi Budwig Protokolü” için 13 yorum

 • 2014/02/02 tarihinde, saat 20:09
  Permalink

  Iyi gunler
  Ilk yaptigimizda 2 kaşıkmı yesin?
  Hergünmü 2 kaşık yesin?
  Ne zaman artıralım peki sayını?
  En önemlisi hergünmü yesin?
  Ara vericekmiyiz?
  Nolur cevap yazın çok önemli,başlamak isdiyorumda

  Yanıtla
 • 2013/01/13 tarihinde, saat 22:50
  Permalink

  2 kasik peynir e 1 kasik yag olacak. Hata yi en yapilmamasi gereken yerde yapmissiniz, Boyle hassas konularda cok buyuk dikkat gerekiyor.

  Yanıtla
 • 2012/09/08 tarihinde, saat 05:12
  Permalink

  Merhaba,

  İnsanların tedavi yöntemlerine yeni şeyler ekleme hevesini anlayamıyorum. Pekçok tedavi birbiri ile çelişir. Yani etkilerini yok ederler birbirlerinin. Keten tohumu ile denenmiş yöntem varken maceraya nende giriyorsunuz. Isırgan tohumu vesaire. Birşeyi söz edildiği gibi uygulayın. Yeni şeyler katmaya çalışmayın. Uygularken hastanızı gözlemleyin. Durumunu kontrol altında tutun. %100 yüz bağlı kalın tedavinize kaçamaklar yapmayın.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir