Soru: Beyin tümörüne ne iyi gelir? Beyin tümörüne iyi gelecek gıdalar nelerdir?

Neler iyi gelirden önce, neler kötü gelir sorusuna cevap verelim çünkü şu an dahi bilmeden tümörünüzü besliyor olabilirsiniz. Beyin tümörü hastalarına faydası olabilecek gıdaların tamamı bilinmesede zararı olacak gıdaların adı bellidir.

Uzak durun

Beyin tümörü hastalarının kesinlikle uzak durması gereken yiyecekler içlerinde şeker, glikoz, fruktoz, dekstroz bulunan yiyeceklerdir. Çünkü tümör hücreleri hızla ürerken diğer hücrelere göre daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Aldığınız kemoterapi ilaçları (örneğin Altuzan) onların beslenmesini engellemeye çalışırken, şeker içeren gıdalarla bunun üremesine yakıt sağlarsınız. O yüzden her türlü şekerden uzak durmak yerinde olur. Dekstroz gibi şekerler çok hızlıdır ve doğrudan beyne ulaşır.

Sağlam kişiye iyi hastaya kötü

Örneğin üzüm yüksek dekstroz ve fruktoz içerir. Bilgisiz kişiler tarafından kan yapsın diye verilen üzüm aslında hastaya çok büyük zarar verebilir. Sağlıklı hastaya iyi gelebilen bu gıda tümör hastasında onun tümörünün üreme hızını artırabilir.

Şeker türleri içine her türlü karbonhidratta dahildir. Çünkü bunlar alındıklarında doğrudan şekere çevrilirler. Uzak durulması gerekenler, tüm unlu mamüller, pirinç, patates ve bakliyatlar.

Aynı şekilde bazı bilgisiz kişiler iyi geleceğini düşünerek tümör hastalarına bal, karakovan balı, pekmez vermektedir. Bunlar sağlıklı insanlara iyi gelsede beyin tümörünü besler, hastaya fayda yerine zarar verir.

Karbonhidratlar ve şekerden uzak kalmak kaydı ile tüm besinleri fazla fazla tüketin. Yeşil sebzeler, et, tavuk, balık süt ürünleri, yumurta.

Ketojenik diyet

Ketojenik diyet adlı özel bir diyet beyin tümörlerini küçültücü özelliğe sahiptir. Bu diyette hasta karbonhidrat ve şeker alımını tamamen keser ve yalnızca, protein (et, balık) ve yağlarla (süt, peynir, kaymak) beslenir. Vücudun enerji ihtiyacı şekerler yerine yağlardan karşılanır. Beyindeki sağlıklı hücreler besinlerini yağlardan sağlayabilmekte iken, tümör hücreleri enerjilerini yalnızca şekerden karşılarlar. Onların besinlerinin kesilmesi hastalığın gerilemesine yol açar. Bu diyetle ilgili bilgi sitemizde mevcuttur.

Budwig Protokolü

Beyin tümöründe Dr. Johanna Budwig tarafından geliştirilmiş “Budwig Protokolü” adi verilen özel bir diyet GBM IV hastaları da dahil pek çok hasta, hiç ilaç kullanmadan tümörden tamamen arındırılabilmiştir. Bununla ilgili bilgiyi sitemizde en kısa sürede yayınlayacağız.

C Vitamini

Bilimsel araştırmalara göre, C vitamini beyin tümörü ve diğer kanser türlerinde etkilidir. Aşırı doz C vitamini uygulanan tedaviler başarılı olmuştur. Kırmızı biber, isot yüksek C vitamini ve düşük şeker içerir.

Greyfurta dikkat

Greyfurt, Portakal gibi besinler pek çok ilaçla etkileşime girer. Bu yüzden ilaç kullanıyorsanız doktorunuza sormadan bu besinleri tüketmeyin. Şekersiz diyet yapıyorsanız bu besinlerin glikoz ve fruktoz içerdiğinide aklınızda bulundurun.

Omega 3

Omega-3 yağ asidinin de tümörü küçültücü etkisi görülmüştür. Omega-3 yağları balıklarda, ciğerde ve keten tohumu yağında bulunur.

Zerdeçal

Zerdeçalın antitümör özelliğine sahip olduğu bulunmuştur. Ayrıca Isırgan otundan faydalanmış insanlar vardır. Bunlara ait bilgileri de sitede bulabilirsiniz..

Soru: Beyin tümörüne ne iyi gelir? Beyin tümörüne iyi gelecek gıdalar nelerdir?” için 39 yorum

 • 2015/10/14 tarihinde, saat 11:43
  Permalink

  Gamma knife tedavi diye bir şey okudum acıbadem hastanesinde ışınla tümörleri tedavi yapıyorlarmış bu tedavinin adını internete yazın çıkacaktır

  Yanıtla
 • 2015/04/29 tarihinde, saat 21:56
  Permalink

  BİOENERJİ ŞİFASI ilaçsız ve doğal yöntemlerle iyileşmek isteyenler için..

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir