Soru: Beyin tümörüne ne iyi gelir? Beyin tümörüne iyi gelecek gıdalar nelerdir?

180/262
Soru: Beyin tümörüne ne iyi gelir? Beyin tümörüne iyi gelecek gıdalar nelerdir?

Neler iyi gelirden önce, neler kötü gelir sorusuna cevap verelim çünkü şu an dahi bilmeden tümörünüzü besliyor olabilirsiniz. Beyin tümörü hastalarına faydası olabilecek gıdaların tamamı bilinmesede zararı olacak gıdaların adı bellidir.

Uzak durun

Beyin tümörü hastalarının kesinlikle uzak durması gereken yiyecekler içlerinde şeker, glikoz, fruktoz, dekstroz bulunan yiyeceklerdir. Çünkü tümör hücreleri hızla ürerken diğer hücrelere göre daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Aldığınız kemoterapi ilaçları (örneğin Altuzan) onların beslenmesini engellemeye çalışırken, şeker içeren gıdalarla bunun üremesine yakıt sağlarsınız. O yüzden her türlü şekerden uzak durmak yerinde olur. Dekstroz gibi şekerler çok hızlıdır ve doğrudan beyne ulaşır.

Sağlam kişiye iyi hastaya kötü

Örneğin üzüm yüksek dekstroz ve fruktoz içerir. Bilgisiz kişiler tarafından kan yapsın diye verilen üzüm aslında hastaya çok büyük zarar verebilir. Sağlıklı hastaya iyi gelebilen bu gıda tümör hastasında onun tümörünün üreme hızını artırabilir.

Şeker türleri içine her türlü karbonhidratta dahildir. Çünkü bunlar alındıklarında doğrudan şekere çevrilirler. Uzak durulması gerekenler, tüm unlu mamüller, pirinç, patates ve bakliyatlar.

Aynı şekilde bazı bilgisiz kişiler iyi geleceğini düşünerek tümör hastalarına bal, karakovan balı, pekmez vermektedir. Bunlar sağlıklı insanlara iyi gelsede beyin tümörünü besler, hastaya fayda yerine zarar verir.

Karbonhidratlar ve şekerden uzak kalmak kaydı ile tüm besinleri fazla fazla tüketin. Yeşil sebzeler, et, tavuk, balık süt ürünleri, yumurta.

Ketojenik diyet

Ketojenik diyet adlı özel bir diyet beyin tümörlerini küçültücü özelliğe sahiptir. Bu diyette hasta karbonhidrat ve şeker alımını tamamen keser ve yalnızca, protein (et, balık) ve yağlarla (süt, peynir, kaymak) beslenir. Vücudun enerji ihtiyacı şekerler yerine yağlardan karşılanır. Beyindeki sağlıklı hücreler besinlerini yağlardan sağlayabilmekte iken, tümör hücreleri enerjilerini yalnızca şekerden karşılarlar. Onların besinlerinin kesilmesi hastalığın gerilemesine yol açar. Bu diyetle ilgili bilgi sitemizde mevcuttur.

Budwig Protokolü

Beyin tümöründe Dr. Johanna Budwig tarafından geliştirilmiş “Budwig Protokolü” adi verilen özel bir diyet GBM IV hastaları da dahil pek çok hasta, hiç ilaç kullanmadan tümörden tamamen arındırılabilmiştir. Bununla ilgili bilgiyi sitemizde en kısa sürede yayınlayacağız.

C Vitamini

Bilimsel araştırmalara göre, C vitamini beyin tümörü ve diğer kanser türlerinde etkilidir. Aşırı doz C vitamini uygulanan tedaviler başarılı olmuştur. Kırmızı biber, isot yüksek C vitamini ve düşük şeker içerir.

Greyfurta dikkat

Greyfurt, Portakal gibi besinler pek çok ilaçla etkileşime girer. Bu yüzden ilaç kullanıyorsanız doktorunuza sormadan bu besinleri tüketmeyin. Şekersiz diyet yapıyorsanız bu besinlerin glikoz ve fruktoz içerdiğinide aklınızda bulundurun.

Omega 3

Omega-3 yağ asidinin de tümörü küçültücü etkisi görülmüştür. Omega-3 yağları balıklarda, ciğerde ve keten tohumu yağında bulunur.

Zerdeçal

Zerdeçalın antitümör özelliğine sahip olduğu bulunmuştur. Ayrıca Isırgan otundan faydalanmış insanlar vardır. Bunlara ait bilgileri de sitede bulabilirsiniz. 

Arkadaşkarınla paylaş:

37c yorum:

Nazan yılmaz2015/04/27 saat 21:48Cevapla

Annem Ocak ayında ameliyat oldu şu an radyoterapi görüyor tuzdan uzak tutunuz dediler tuz yadırgıyorum bugun bı arkadas şekerli seylerden yemeyecek dedı sizce

GÜLsüm2015/02/08 saat 20:21Cevapla

annemin başı aşırı derecede çok ağrıyor tümörden şüpheleniyoruz hangi şeyler tümörü yok eder?lütfen bir yardımcı olurmusunuz?

Selamlar2015/02/05 saat 10:37Cevapla

Merhabalar babam 62 yasinda ve beyninin sol tarafinda 3.5 cm capinda yuksek grade glial tumor ( doktorun soyledigine gore 3. derece) var ve babamin ayni zamanda kalp ritim bozuklugu var. Doktorlarin soyledigine gore ameliyat olmasi riskli cunku kalbi daysnmaya bilir cyber knife veya gamma knife uygulamasi onerilmiyor by konuda bilgisi olan varsa lutfen bilgilendirin.

zeynep2015/01/30 saat 15:44Cevapla

benim dedemin beyninde 3 tane tümor var doktorlar önce tedavi olu dedi ama tedaviye vücut el vermedi dedem öncelerden gırtlak ve akciğer kanserini yendi şimdi ise beyin tümörüyle savaşıyor ve vücudundan kanlar boşalıyor ne yapmam gerektiğini söylermisiniz

güldane2014/08/14 saat 08:40Cevapla

Sayın kiraz doktorun adını ve iletişim bilgisini verebilirmisiniz?

kiraz2014/06/24 saat 12:37Cevapla

Bende tumor vardı 1 mm di doktor almamız gerekiyo dedi ameliyat oldum doktorum çok iyi Isterseniz bide gozukun

Durak2014/02/22 saat 23:26Cevapla

Beyin sapı tümörü cıktı 3sene önce ışın tedavisi gördüm ama büyümüş şimdi hiç bir dr yanaşmıyo hiç biri ameliyatı önermiyo cyberknife öneriyorlar ama bunada kesin çözüm olarak bakmıyorlar sizce ne yapmalıyım

gülbin2014/03/28 saat 15:20Cevapla

benim eşimde beyincik ve beyin sapında 3. evre saldırgan tümör var ve günden güne kötülüyo 25 gün önce amaliyat oldu tümörün devamlı ürememesi için ne yapmalıyım

1 2 3 4

Bu sitedeki içerik kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir.
MENU