Kanseri uyguladığım beslenme kürü ile kendi başıma yendim

78 yaşındaki İngiliz makina mühendisi Allan Taylor 2011 yılı Eylül ayında çaresiz bir kansere yakalandığını öğrendi. Bağırsak kanseri olan Allan Taylor’ın bağırsağının bir bölümü alındı ve kemoterapiye başlandı. Ancak tüm bunlara rağmen kanserin ilerlemeye devam ettiği görülünce kemoterapiyi durdurma kararı alındı.

Çaresiz kalan Taylor savaşı bırakmamaya karar verdi. Öncelikle beslenme şeklini değiştirdi. Kırmızı eti hayatından çıkardı. Organik besinlerle beslenmeye başladı. Tedaviye katkısı olabileceğini düşündüğü bazı destek ürünleri kullanmaya başladı.

2 ay sonra çekilen tomografi kanserin gerilediğini gösteriyordu.

Taylor öncelikle sağlığını kendisini ameliyat eden cerrah Dr. Anil Reddy’e borçlu olduğunu söylüyor. Eğer Dr. Reddy ve ekibi olmasaydı bugün burada olmazdım diyor.

Kalan süre içinde yaptıklarını ise şöyle özetliyor:

İlk işim beslenme şeklimi değiştirmek oldu. Kırmızı et ve işlenmiş et ürünlerini yemeyi durdurdum. Tüm süt ürünlerini ve rafine şeker içeren yiyecekleri yemeyi kestim. Organik sebze almaya başladım ve günde 10 değişik porsiyon yemeyi hedefledim. Sebzeleri çiğ tükettim, çünkü pişince bazı enzimler kayboluyor. Günde 2 kez hızlı yürümeye başladım. Hedefim vücuduma giren oksijen miktarını artırmaktı. Eve bir yürüme bandı aldım, hava kötü olduğunda onu kullandım.

Günde iki kez sabah ve akşam 200mg Selenyum almaya başladım. Bağışıklık sisteminin doğru çalışması için Selenyuma ihtiyaç var.

Hergün şeker içermeyen ve düşük asitli C vitamini tableti aldım. C vitamini ben de ishale yol açtı. Bu yüzden günde üç defa sabah öğle akşam olmak üzere toplam 1g Loperamid aldım.

Onkoloji doktorum günde 75mg aspirin almamı önerdi, kanser ve kalp krizi tehlikesine karşı korunmak içindi.

Zerdeçal ekstresi kullanmaya başladım. Curcumin X4000 adlı bir markayı kullandım, çünkü bu marka diğerlerine göre daha kolay emiliyordu.

Listemdeki son şey kayısı çekirdeği idi. İnternette okuduğum yazılara göre Pakistan’daki Hunzakut kabilesi mensupları günde 40 kayısı tüketiyorlarmış ve hiç kansere yakalanmıyorlarmış. Öğrendiğime göre kanser hücreleri beta glukosid adlı bir enzim salgılıyordu. Bu da amigdalin’in içerdiği siyanürü aktif hale getiriyor ve hücreyi öldürüyordu.

Günde 8 çekirdek yiyerek başladım. Düzenli artışlarla sayıyı günde 54’e kadar çıkardım. Sabah öğlen akşam her öğün 18 adet çekirdek yiyordum.

Zerdeçal ve kayısı çekirdeğinden dolayı bir yan etki ile karşılaşmadım. Aksine kendimi çok iyi hissediyordum ve daha tomografi sonuçlarını almadan önce bile bunların beni iyileştirdiğine inanıyordum.

İki ay içinde bu yaptığım doğal kür beni kanserden kurtardı. Onkoloji doktoru elimi sıktı ve bundan sonra sadece takip için kontrole gelmemi söyledi.

Bütün bunlar bana haftada 100TL’den fazla bir paraya mal olmadı.

Hala çiğ sebze ve meyve yemeye devam ediyorum. Günlük yürüyüşlerime devam ediyorum, klorlu su içmiyorum. Eskiden 70kilo idim şimdi 61 kiloyum.

Elde ettiğim başarıyı başkalarıyla paylaşmak için İngiliz Kanser Araştırma Vakfı ile iletişime geçtim. 5 gün içinde cevap vereceklerini söyleyen bir email gönderdiler ancak tekrar birşey duymadım.

Allan Taylor uyguladığı kürü şöyle özetliyor:

– 7,4 pH içeren şişe suyu (musluk suyu içiyordum)

– Günde 10 porsiyon çiğ sebze ve meyve (pişmiş sebze yemiyorum)

– Arpa çimi tozu (destek ürünü)

– Selenyum

– C Vitamini

– Curcumin X4000 zerdeçal ekstresi

– Acı kayısı çekirdeği (günde 18 ile başlayıp 54’e çıkardım)

 

KAYNAK:

http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/man-cures-himself-of-cancer-using-1325900

http://www.chrisbeatcancer.com/grandfather-78-beats-incurable-colon-cancer-by-changing-diet/.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir