Diyet ve Radyoterapiyi birleştirdi tümörü yok etti!” için 29 yorum

 • 2015/02/03 tarihinde, saat 11:27
  Permalink

  Benim amcam beyin kanserine yakalandı doktorlar patloji sonuçlar kötü gelince hasta 5.6 ay ve 1yıll yasayabillir dedi tedevisi yokmu

  Yanıtla
 • 2014/03/06 tarihinde, saat 16:04
  Permalink

  Kanseri şekerle teşhis ediyorsak düşük karbonhidratlı diyetleri tartışmak saçmalıktır. ketojenik diyet her kanser hastasında aynı düzeyde etkili olmayacaktır. Ancak hızlı büyüyen ve beyin tümörlerinde çok önemli katkı sağladığını söylemekte yarar var. Düşük karbonhidratlı diyet her kanser hastasının uyması gereken bir diyettir.

  Yanıtla
 • 2013/05/17 tarihinde, saat 23:38
  Permalink

  EVET DMSO KULLANDIM,2 YILA YAKIN HEMDE.. ETKİSİNİ GÖREMEDİM, TADI VE İĞRENÇ KOKUSUDA CABASI..
  KANDIRILDIĞIMI DÜŞÜNÜYORUM..

  Yanıtla
 • 2013/05/13 tarihinde, saat 03:19
  Permalink

  Merhaba
  Teşekkürler..FB destek gurubu?

  Yanıtla
 • 2013/05/09 tarihinde, saat 23:58
  Permalink

  ben uyguladım ketojenik diyeti, bir katkısı olduğu söylenemez..

  Yanıtla
  • 2013/05/10 tarihinde, saat 20:39
   Permalink

   Merhaba, neye bir katkısı olduğunu söyleyemezsiniz? Epilepsi krizlerinin sıklığına mı? Tümörün ilerleme hızının yavaşlamasına mı?
   Ketojenik diyeti nasıl uyguladınız? Düzenli idrar testi yaparak ketonları kontrol ettiniz mi?
   Bu diyeti uygulamış ve olumlu sonuçlar gözlemlemiş hastalarımız var. Şu an bu diyeti umutla uygulamakta olan arkadaşlarımız var, bu tür kesin ve genel bir ifade kullanabilmek için daha fazla veriye ihtiyaç var.

   Yanıtla
   • 2013/05/11 tarihinde, saat 01:50
    Permalink

    Doğru söylüyorsunuz kusura bakmayın…Tümör için bir katkısı olduğunu düşünmüyorum, bende glial ve menenjiom tümörleri var, diyet sonrası bir değişiklik gözlenmedi, ayrıca düzenli idrar testi yaptırmama gerek yok zaten idrarın kokusundan keton yüksek mi belli oluyor(Lab. teknisyeniyim). Ketojenik diyetin uygulmasının yaygınlaşması güzel bir şey ama uygulamak isteyenler sıkıntıdadır genelde,Diyetisyenler bile fazla bir şey bilmiyorlar, evet epilepsi için uygulayanlar olmuş ama tümör için bilmiyoruz diyenler çoğunlukta, Nöroloji uzmanı bile tümör ile ilişkilendiremedi bu diyeti, onkolojik cerrah ütopik bir şey,1 gr karbonhidrat barsağa girse hiç bir anlamı kalmaz dedi, yani o kadar olumsuz tepkiler aldımki ama yinede yaptım, insanlar bir şeyi uygularken hem olumlu hemde olumsuz yönlerini bilmek durumunda.Keşke beyin tümörleri için ketojenik diyet nasıl uygulanır başlıklı bir site açılsa, insanlar oraya günlük girip ne yiyebileceklerine baksalar, gerçi ben uygulayalı 1 yıla yakın oldu, o zamandan bu zamana belki bilgiler yaygınlaşmıştır..Allah acilen şifalar versin kimseninde emeğini zayii etmesin…

    Yanıtla
    • 2013/05/12 tarihinde, saat 23:48
     Permalink

     Merhaba FB grubuna üye oldunuz mu? Orada biz bu bilgileri paylaşıyoruz.
     2009 yılından beri Ketojenik Diyeti yaymaya çalışıyoruz. Evet herkeste işe yaramayabilir ancak 100 kişiden 1inde bile işe yarasa bu büyük bir şey çünkü Kemoterapi, Radyoterapi, Ameliyat’la ve antiepileptik ilaçlarla kıyaslanamayacak kadar basit ve yan etkisi olmayan bir yöntem.

     Ketosis çok hassas birşey gün içinde bir kaç kez kontrol etmek gerekiyor ketosisin bozulup bozulmadığını. Hiç beklemediğiniz bir anda bozulabiliyor, ancak sürekli çubuklarla keton testi yapınca hemen ona göre kendinizi ayarlayıp tekrar ketosise sokabiliyorsunuz vücudunuzu.

     Şanstan söz edilebilirse Menenjiyom türü tümörler tüm tümörler içinde en az sorun çıkaran tümörler. 70 yaşının üstünde ve 25 sene önce teşhis konulmuş insanlar tanıyorum. Geçmiş olsun. Mutlaka destek grubuna katılmanızı öneririm.

     Yanıtla
     • 2013/05/13 tarihinde, saat 03:21
      Permalink

      Merhaba
      Teşekkür ederim, FB dertek gurubu ne demek anlayamadım?

      Yanıtla
      • 2013/05/13 tarihinde, saat 11:00
       Permalink

       FB=Facebook. Ana sayfada grubun bağlantısı var. Grubumuz üyeleri korumak için gizli ve yalnızca davet ile üye kabul ediliyor.
       Ya anasayfadaki bağlantıya tıklayıp istek gönderin.
       Veya aşağıdaki adrese Facebook hesabınızla arkadaşlık isteği gönderin, sizi gruba ekleyeyim.
       https://www.facebook.com/beyin.tumoru

       Yanıtla
 • 2013/04/19 tarihinde, saat 21:37
  Permalink

  aranızda dmso kullanan var mı?

  Yanıtla
 • 2013/04/19 tarihinde, saat 11:38
  Permalink

  malesef doktorlar ilk etapta altuzanı tek veriyorlar ve altuzandan umut beklemeyin en fazla 2 ay omrunu uzatır diye çok guzel moral verip gönderiyorlar. sağolsunlar!!!

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir